Ntvmsnbc Teknoloji Haber

Ntvmsnbc Teknoloji Haber

İki Dakikada Bir Güncellenen Trafik Yoğunluk Bilgisiyle Navigasyonu Birleştiren Piranha Trafikli Navigasyon, Türkiye'de.

Navigasyon markası Piranha tarafından geliştirilen sistem sayesinde sürücüler, trafiğin yoğun olduğu yollardan daha az yoğun ya da tamamen açık olduğu yollara navigasyon sistemi tarafından otomatik olarak yönlendirilerek hem yakıttan hem de zamandan tasarruf sağlamış olacaklar.

Piranha'dan yapılan açıklamada, sürücülerin bugüne kadar web siteleri veya çeşitli cep telefonu yazılımlarıyla trafik durumuna bakıp hangi yoldan gideceklerine anlık olarak karar vermeye çalıştıkları, hem trafik bilgisi içeren hem de navigasyon yapan bir yazılım veya navigasyon cihazı konseptinin yeni Piranha ürünüyle Türkiye'ye geldiği belirtildi.

Genel Müdürü Tuğrul Verkaya, Piranha Trafikli Navigasyon'la sadece adres bulmaya yarayan değil aynı zamanda trafikten de uzak tutan cihaz döneminin başladığını söyledi.

Basın bülteninde yer alan bilgiye göre yapılması gereken, gidilecek adres tanımlandıktan sonra “Trafikten Kaçın” tuşuna bir kez basmak. Sistem o anki trafik bilgisini dikkate alarak, trafiksiz veya en az trafikli yollardan hedefe rota çizerek sürücüyü yönlendiriyor.

Piranha Trafikli Navigasyon İstanbul’un dışında Ankara, İzmir, Bursa ve bazı şehirlerarası yolları da kapsıyor. Eylül sonunda çıkacak güncellemeyle kapsama alanını 20 ile çıkarılacak.

Verkaya, sistemin her iki dakikada bir trafiği analiz edip, kullanıcılara en güncel trafik durumunu sunduğunu söyledi. "Trafikte sıkışmalar aniden olabiliyor bu yüzden güncelleme sıklığı çok önemli. Geç gelen bilgi hiçbir işe yaramaz. Biz bu yüzden 15 dakikada bir güncellemeye sahip radyo frekansı üzerinden yayın yapan ucuz TMC-RDS sistemi yerine, daha fazla yatırım maliyeti gerektiren ancak 2 dakikada bir güncelleme imkanıyla en güncel trafik bilgisini veren TMC-ONLINE sistemini kullandık” dedi.

Aylık abonelik ücreti bulunmayan sistemde 81 ili kapsayan en güncel Navteq Türkiye haritası kullanılıyor. Ömür boyu sınırsız trafik servisi de dahil olmak üzere satış fiyatı 49 USD olarak belirlenmiş. Şimdilik Android Market'ten cep telefonlarına indirilebilen sistem Eylül ayından itibaren Apple Store üzerinden de iPhone kullanıcılarına ulaşacak.

Haberi kaynağından okumak için tıklayınız

 
Ntvmsnbc Teknoloji Haber
 


Haber Tarihi: 26.09.2011 05:04
Bu haber 3257 kez okundu.
Bu haberi beğendiniz mi?

Diğer haberler:

 • ActionCam 1102 Basım Hatası05.06.2017 05:06

  ActionCam 1102 kutusundaki bağlantı şemasında, görseli bulunan Mount 4 bağlantı aparatı hatalı basılmıştır. Kutu içerisinde Mount 4 aparatı bulunmamaktadır. Kutu üzerinde meydana gelen bu hata nedeniyle tüm müşterilerimizden özür dileriz.

  Haberin devamını okumak için tıklayınız.
 • IQ Dreams Güncellemesi Yayınlandı18.07.2016 03:36

  IQ Dreams akıllı cep telefonu için  S09 güncellemesi yayınlandı. Telefonunuzun bildirim alanında güncelleme ile ilgili uyarı alacaksınız, güncelleme bildirimine dokunarak güncellemeyi kolayca yükleyebilirsiniz. Eğer otomatik bildirim...

  Haberin devamını okumak için tıklayınız.
 • IQ Smart Güncellemesi Yayınlandı16.03.2016 12:57

  IQ Smart akıllı cep telefonu için  V1 güncellemesi yayınlandı. Telefonunuzun bildirim alanında güncelleme ile ilgili uyarı alacaksınız, güncelleme bildirimine dokunarak güncellemeyi kolayca yükleyebilirsiniz. Eğer otomatik bildirim...

  Haberin devamını okumak için tıklayınız.
 • ULTRA 4 TAB 9.0 PlayStore Bağlantı Sorunu Çözümü11.02.2016 04:26

  PlayStore ile ilgili bağlantı sorunu yaşıyorsanız;   1.       PlayStore’a tıklayın, 2.       Bağlantı hatası mesajı gelene kadar bekleyin, 3.       Bağlantı hatası mesajı geldikten sonra geri tuşu ile...

  Haberin devamını okumak için tıklayınız.
 • Garanti Bankası 2016 Motorlu Taşıtlar Vergisi Kampanyası 04.01.2016 11:55

  MTV’ler Garanti’de ödeniyor, Piranha’lar kapanın elinde kalıyor. Motorlu Taşıtlar Vergisi’ni garanti.com.tr, İnternet Şubesi veya Cep Şubesi’nden ödeyenlere, Piranha tablet 216 TL yerine 119,90 TL. Bu kampanyadan yararlanmak için...

  Haberin devamını okumak için tıklayınız.
 • Piranha Araç Takip Sistemleri ve AVEA İşbirliği04.12.2015 05:53

  12 ay ve 24 aylık taksitli cihaz satış kurgusu kapsamında 1 Aralık 2015 tarihinden AVEA araç takip sistemlerinde çözüm ortağı olarak yerimizi...

  Haberin devamını okumak için tıklayınız.

E-Bülten Üyeliği

adresiniz ile e-bülten kaydınızı başarıyla tamamladınız.
Hata!

Basın Bülteni Üyeliği

E-Posta Adresiniz:
Adınız Soyadınız:
Şirket:
adresiniz ile kaydınızı başarıyla tamamladınız.
Hata!