Biz Kimiz?

24 Aralık 2004 tarihinde kurulan Piranha™, En yükseğinin 256 MB kapasiteye sahip olduğu dijital mp3 çalar pazarında,  1 GB kapasiteli dijital mp3 çalarlarıyla kısa sürede tüketicilerin dikkatini çekmeyi başarmıştır. 

Kasım 2005 tarihinde Türkiye'nin ilk 2.0 megapiksel çözünürlüğündeki PC kameralarını tüketicinin beğenisine sunan Piranha™, bu yenilik sayesinde dikkatleri yine üzerine çekmiş ve satış adetleri itibariyle IT sektörüne yavaş yavaş adından söz ettirmeye başlamıştır. Aynı dönemde, ilk distribütörlük anlaşmasını sektördeki önemli oyunculardan Penta Bilgisayar A.Ş. ile imzalayarak, yaygın satış ve kolay temin edilebilirliğini sağlamış ve satış performansını hızla artırmıştır. 2006 yılı sonunda ise 2.0 Megapiksel çözünürlüğündeki Piranha™PC 1211 modeli, İstanbul Ticaret Odası (İTO) verilerine göre 342.373 adetle Türkiye'nin en çok satılan PC kamerası olma başarısını göstermiştir.

2006 yılı başında “Pathfinder” modeli ile  Türkiye Navigasyon pazarındaki ilk marka olmuş ve ürettiği diğer navigasyon modelleriyle 2007, 2008, 2009 ve 2010 yıllarını pazar lideri olarak tamamlamıştır.

N
isan 2007’de ise Mediamonster serisi olarak adlandırdığı, Türkiye’nin ilk taşınabilir ve şarjlı DVD discman ürününü tüketicilerin beğenisine sunmuş, aynı zamanda multimedya ses sistemleri, masaüstü DVD/DIVX oynatıcılar, dijital ses kayıt cihazları gibi ürün gruplarında da fiyat/performans açısından iddialı ürünler geliştirerek çeşitliliğini artırmaya çalışmıştır.

Ekim 2007 tarihi Piranha™ için bir başka kilometre taşıdır. İlk kez katılımcısı olduğu CeBIT Euroasia fuarında tanıtımını yaptığı Twix modeli ile çift hatlı cep telefonu piyasasına giriş yapan Piranha™, fiyat ve performans denklemini her zamanki gibi en doğru şekilde kurarak çok kısa sürede ciddi bir satış performansı yakalamıştır.

2009 yılında yaşanan küresel krize rağmen yatırımlarını sürdüren Piranha™, yeni hizmet binasına taşınmış, alt yapı, personel ve kurumsallaşma faaliyetlerine önem vermiştir.

Bugün itibariyle, 300’ün üzerinde farklı modelle IT ve Tüketici elektroniği ürün gruplarında faaliyetlerine devam etmektedir.

Close
Üye Girişi
Close
Şifremi Unuttum
Hatırladım
Close
Üye Ol