24  Aralık 2004 tarihinde dünyaya gelen Piranha™, yaş ortalaması 27 olan üç genç girişimci tarafından kurulmuştur.

En yükseğinin 256 MB kapasiteye sahip olduğu dijital mp3 çalar pazarında,  1 GB kapasiteli dijital mp3 çalar serisi ile ilk kez tüketicilerle buluşan Piranha™, rakiplerine göre sunduğu daha geniş müzik depolama kapasitesiyle kısa sürede tüketicilerin dikkatini çekmeyi başarmış ve Şubat 2005 sonunda ses getiren bir çıkış gerçekleştirmiştir. O dönemde yeni yeni gelişmekte olan internet b2c sitelerinde ağırlıklı olarak satışa sunulan ürünler, pazarın 1. ve 2.si olan www.hepsiburada.com ve www.bascuda.com daki “en çok satan ürünler” listelerinde “satış rekorlarıyla” haftalarca zirvede kalmayı başarmıştır.

Kasım 2005 tarihinde ise Türkiye'nin ilk 2.0 megapiksel çözünürlüğündeki PC kameralarını tüketicinin beğenisine sunan Piranha™, bu yenilik sayesinde, dikkatleri yine üzerine çekmiş ve satış adetleri itibariyle IT sektörüne yavaş yavaş adından söz ettirmeye başlamıştır. Aynı dönemde, ilk distribütörlük anlaşmasını sektördeki önemli oyunculardan Penta Bilgisayar A.Ş. ile imzalayarak, yaygın satış ve kolay temin edilebilirliğini sağlamış ve satış performansını hızla artırmıştır. 2006 yılı sonunda ise 2.0 Megapiksel çözünürlüğündeki Piranha™PC 1211 modeli, İstanbul Ticaret Odası (İTO) verilerine göre 342.373 adetle Türkiye'nin en çok satılan PC kamerası olma başarısını göstermiştir.

 

“Takip edilen bir marka olma” anlayışını benimseyerek ürün geliştiren  Piranha™, 2006 yılı başında “Pathfinder” modeli ile  Türkiye Navigasyon  pazarında ürünü bulunan ilk marka olma başarısını göstermiştir. 2009 yılını “Satış Adet Birincisi”*olarak kapatan Piranha™, dünyaca ünlü navigasyon yazılım şirketi I-Go™ tarafından da “2009 Yılı Türkiye Navigasyon Lideri” ödülüne layık görülmüştür.

(*2009 Yılı Satış Adet Birincisi, Kaynak: Başarsoft™)
(2009 Yılı Türkiye Navigasyon Lideri, Kaynak: I-Go™)

Nisan 2007’de ise Mediamonster serisi olarak adlandırdığı, Türkiye’nin ilk taşınabilir ve şarjlı DVD discman ürününü tüketicilerin beğenisine sunmuş, aynı zamanda multimedya ses sistemleri, masaüstü DVD/DIVX oynatıcılar, dijital ses kayıt cihazları gibi ürün gruplarında da fiyat/performans açısından iddialı ürünler geliştirerek çeşitliliğini artırmaya çalışmıştır.

Ekim 2007 tarihi Piranha™ için bir başka kilometre taşıdır. İlk kez katılımcısı olduğu CeBIT Euroasia fuarında tanıtımını yaptığı Twix modeli ile çift hatlı cep telefonu piyasasına giriş yapan Piranha™, fiyat ve performans denklemini her zamanki gibi en doğru şekilde kurarak çok kısa sürede ciddi bir satış performansı yakalamıştır. 

2008 sonunda 95.534 adetlik cep telefonu satış adetine ulaşarak kapatan Piranha™, bu rakamlarla bambaşka bir sektör olan mobil telekomünikasyon ürünlerinde de, “uluslar arası pek çok markayı geride bırakmış” o döneme kadar ki en büyük cirosu olan yaklaşık 25 Milyon USD’ye ulaşmıştır.

2009 yılında yaşanan küresel krize rağmen yatırımlarını sürdüren Piranha™, yeni hizmet binasına taşınmış, alt yapı, personel ve kurumsallaşma faaliyetlerine önem vermiştir.

Bugün itibariyle, 200’ün üzerinde farklı modelle IT ve Tüketici elektroniği ürün gruplarında faaliyetlerine devam etmektedir.

 

 

 

Vizyon Nedir?

Vizyon; geleceğin resmini şimdiden görmektir. Bir başka ifadeyle “bu günden belli tedbirler alınması halinde gelecekte neyin elde edileceğini” belirtir.

Vizyonumuz:

Türk bilişim sektöründe; faaliyette bulunduğu her ürün grubunda, pazar payı itibariyle ilk üç içersinde yer alan; “akılcı ve trend teknolojiler” ile “ayırt edilir Piranha özgün kimliği” ve “estetik tasarımın” bir arada bulunduğu ürünler üreten ulusal bir marka haline gelebilmek.

Misyon Nedir?

Misyon, bir işletmenin varlığının temel amacıdır. Gelecekte olmak istediği yer olan vizyona ulaşmakta ki kararlılık ifadesidir, şu andaki durumu, toplumdaki imajı ve yöneticilerin dünya görüşüdür denebilir.

Misyonumuz:

Piranha, hayatı kolaylaştırmak veya daha keyif alınır hale getirmek için, akılcı ve trend teknolojileri kullanarak, hem ihtiyacı karşılayan, hem de tasarım ve estetik değerleri olan ürünleri “ayırt edilir Piranha özgün kimliği” ile beraber tüketicilerin beğenisine sunar.

Temel Değerler Nedir?

Kurumun kurumsal ilkeleri ve davranış kuralları ile yönetim biçimini ifade eden kavramlardır.


Temel Değerlerimiz:

Piranha;

• Gergin ama Pozitif bir şirkettir.
• Genç, dinamik ve yenilikçidir.
• Vizyon sahibidir. Yarını bugünden planlar.
• Çalışkan, kararlı ve disiplin sahibidir.
• Hızlı karar alır. Aldığı kararın da daima arkasındadır.
• Başarısızlığa kesinlikle tahammülü yoktur.
• Amatör ruhunu ve ilk günkü heyecanını kaybetmeden kurumsallaşmak ister.
• Müşteri odaklıdır. Ürettiği her şeyin de sonsuza kadar muhatabıdır.
• Doğru ürünleri, doğru zamanda ve doğru fiyatta sunmak karakteristik özelliğidir.
• Piranha farklıdır. Tasarıma aşıktır. En sıradan ürününde bile mutlaka bir farklılık vardır.  Zaten bu yüzden de tercih sebebidir.
• Sermayesi kasada değil, koltukta oturan inançlı personelinin tam kalbindedir.
• Piranha işini ve ülkesini çok sever… Kıskananlar olsa da çok sevildiği gerçeğini asla değiştirmez!

Piranha, enerji dolu, hırslı ve pozitiftir.
Tasarım, elegans ve iddia Piranha markasının vazgeçilmez değerleridir.
Piranha, belirli bir tarz sahibi olan, yaratıcı ve dinamik insanların seçimidir.

Yukarıdaki  cümleler Piranha kullanıcıları tarafından "Size göre Piranha tanımı ?"  sorusuna verilen cevaplar dikkate alınarak , markamızın felsefesi  doğrultusunda düzenlenerek yayınlanmıştır. "Size göre Piranha tanımı?"  sorusuna verilecek farklı cevaplarınız varsa bize e-posta yoluyla gönderebilirsiniz.

Görüşleriniz bizim için önemlidir.

Bilişim 500
E-Posta Adresiniz:
Adınız Soyadınız:
Şirket (Varsa):
Cep Telefonunuz:


adresiniz ile e-bülten kaydınızı başarıyla tamamladınız.
Mesajınız bize ulaşmıştır, ilgili departmanımız en kısa sürede size geri dönüş yapacaktır.
İlginize teşekkür ederiz.

Hata: Lütfen aşağıdaki hataları düzeltiniz.
Adınız Soyadınız:
Email Adresiniz:
Departman :
Kategori :
Konu :
Mesajınız :
Şifremi Unuttum
Email Adresiniz:
Şifreniz:
Şifremi unuttum

Email Adresiniz:
Adınız :
Soyadınız:
Email Adresiniz:
Şifreniz:
Şifreniz Tekrar:
Piranha yeniliklerinden haberdar olmak istiyorum.
E-Posta Adresiniz:
Adınız Soyadınız:
Şirket:


adresiniz ile kaydınızı başarıyla tamamladınız.